Siaurasis geležinkelis, Siaurukas

Siaurasis geležinkelis, Siaurukas


Siaurasis geležinkelis, Siaurukas

Siaurasis geležinkelis Anykščius pasiekė praėjusio šimtmečio pabaigoje. Caro valdžios nutiestas siaurasis geležinkelis Pastovys – Švenčionėliai – Utena – Panevėžys tarnavo medienai gabenti iš masiškai kertamų miškų ir keleiviams vežti. Dar ir pokario laikais, kai nekursavo autobusai, tai buvo pagrindinė susisiekimo priemonė.

Anykštėnai traukinuku keliaudavo į Švenčionėlius, kad iš ten galėtų pasiekti Vilnių. Vežė siauruku iki pirmos plataus geležinkelio stoties ir tuos, kuriuos trėmė į Sibirą. Ne vienam iš jų toji kelionė buvo paskutinė, amžinai atskyrusi nuo gimtinės... Šiandien jau gerokai sutrumpėjo „siauruko“ maršrutas: tik ruože Panevėžys – Anykščiai – Rubikiai dar nerūdija siaurojo geležinkelio bėgiai.

Dabar vienintelis Lietuvoje unikalus technikos paminklas, žmonių meiliai vadinamas ,,siauruku“, tarnauja turistų pramogoms ir geležinkelio istorijai pažinti. Ruožas Anykščiai – Rubikiai vilioja romantiška išvyka ,,siauruku“ prie gražuolio Rubikių ežero. Tai egzotiška kelionė šeimoms, visiems, pavargusiems nuo miesto triukšmo.
Kelionė ,,siauruku“ nuo Anykščių iki Rubikių ir atgal trunka apie 2 val., tačiau ji neprailgsta. Keliausite per geležinį tiltą (statytą 1936m.), nuo kurio matyti medžiais ir krūmais vainikuotos Anykštos pakrantės bei vaizdinga Šventosios upė. Pravažiuosite cerkvę, statytą 1873m., pro senojo Anykščių dvaro, minimo XVa., vietą. Stebėdami atsiveriančius vaizdingus, stačius Anykštos upelės šlaitus, vadinamus Kasagorais, pravažiuosite Kalitos kalną. Pasak A.Vienuolio, ten kadaise stovėjęs bajoro Nykščio dvaras. Žiemą kalno šlaite veikia keltuvas, šią trasą mėgsta kalnų slidinėtojai. Septintame kilometre, ties 300 m. senumo Žažumbrio ąžuolu - jūsų lauks staigmenos. Už papildomą mokestį organizuojami teatralizuoti traukinio ,,užpuolimai“, susitikimai su Kalėdų Seniu , kaimo muzikantų pasirodymai, iškylos prie laužo...

Neliksite abejingi išvydę didžiausią krašto puošmeną – Rubikių ežerą su 16 salų. Aplink ežerą įrengta 10 poilsiaviečių, įsikūrusios 7 kaimo turizmo sodybos, kurių šeimininkai maloniai sutinka kiekvieną norintį pailsėti ypatingame gamtos kampelyje. Čia patirsite neužmirštamų įspūdžių – maudynes ežere, irstymąsi valtimis, plaukiojimą vandens dviračiais, pažvejosite, rasite sporto ir vaikų žaidimų aikšteles, garinės pirtelės malonumus ir kt.
Įvairioms progoms siūlomos kelionės vagonuose – restoranuose. Juose kelionės metu vyksta „Anykščių vynas“ produkcijos degustacija.

NUSIPIRKAI BILIETĄ - IR KELIAUJI
2006 m. ,,Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ atnaujino reguliariuosius reisus. Nuo gegužės mėnesio, panorėję įdomios pramogos, kiekvieną sekmadienį galite siauruku keliauti iki Rubikių. Prie Rubikių ežero galėsite paiškylauti ,,Siauruko kavinėje“ atsigaivinti kavos puodeliu ir paskanauti ant žarijų ruoštų patiekalų. Išvykstama iš Anykščių geležinkelio stoties 11 val. Kelionės trukmė ( su stovėjimu Rubikiuose) – 3 val. 20 min. Vykstant maršrutu Anykščiai -Troškūnai, galutinėje stotelėje galėsite pasižvalgyti po naują stotyje įrengtą geležinkelio ekspoziciją.
Keliones ,,siauruku“, pramogas kelionės metu ir bilietus į reguliariuosius reisus užsisakyti ar išsamesnės informacijos galite gauti Anykščių geležinkelio stotyje tel.: 8 381 54597;

SIAUROJO GELEŽINKELIO STOTIES MUZIEJUS
Ne mažiau įdomu aplankyti Anykščių geležinkelio stotį, statytą 1901m., įsikūrusią Anykščių miesto šiaurinėje dalyje prie siaurojo geležinkelio ruožo Rubikiai – Anykščiai – Panevėžys. Apsilankymą stotyje galima pavadinti ekskursija į praėjusį šimtmetį...
Iki mūsų dienų išliko beveik nepakitęs visas stoties kompleksas: vandens bokštas ir vandens kolonėlė, pagrindinis stoties pastatas, prekių sandėlis (pakhauzas), metalinis tiltas, bėgiai... Iš Anykščių ,,siauruku“ į mokslus traukė J.Biliūnas, A.Vienuolis...
Kiekvieną dieną vakarais daugelis miestelio gyventojų pasivaikščiodami eidavo į geležinkelio stotį – ne vien tik palydėti ar sutikti traukinį, bet ir pasižmonėti. Anykštėnai apsirengdavo išeiginiais drabužiais, perone moterys pardavinėjo garuojančius didžkukulius. Tai būdavo šventė... Pastaraisiais metais išsiplėtė komplekso pristatymo galimybės: įrengta stoginė riedmenims apsaugoti, stoties teritorijoje galima pasivažinėti veikiančiais eksponatais ( dviračiais ant bėgių, rankine drezina).
Svarbiu geležinkelio stoties akcentu tapo ,,siauruko“ garvežys (,,Kukuška”, pagamintas 1949m. ,,Skodos” g-loje). Specialistai pripažįsta, kad Anykščių geležinkelio stotis turi neabejotiną istorinę, architektūrinę ir kraštovaizdinę vertę.

Adresas: Vilties g. 2, Anykščiai

El. paštas a.vienuolis@delfi.lt

Darbo laikas:
Gegužės−spalio mėn. pirmadienis−sekmadienis, nuo 10 iki 17 val.
Lapkričio−balandžio mėn. iš anksto derinti tel.: (8~381) 58 015, (8 612) 81 067 arba kreiptis į A.Žukausko-Vienuolio namo darbuotojus

Poilsis ir pramogos Anykščiuose Kategorijos

Paieška svetainėje

Nuotykių parkas

Kukurūzų Labirintas neveikia, susitiksime 2016 metais

Kokios labirinto darbo valandos?
Visomis dienomis
Liepos mėn. nuo 10 iki 20 val.
Rugpjūčio mėn. nuo 10 iki 20 val.
Rugsėjo mėn. nuo 10 iki 19 val.
Spalio mėn išanksto susitarus

Ar galima pasiklysti labirinte?
Paklysti galima, bet tai tik dar labiau suintriguoja pereiti labirintą. Be to yra padarytos rodyklės, kurios padės jums rasti kelią.

Kokio dydžio yra labirintas?
Kukurūzų labirintas yra 1,8 ha didžio. Takelių ilgis siekia apie 2000 metrų.

Kiek laiko užtrunka pereiti labirintą?
Pereiti labirintą užtrunka apie 20-30 min, žinoma viskas priklauso kaip jums seksis nepasiklysti ir rasti teisingą kelią.

Ar galima už bilietus atsiskaityti mokėjimo kortelėmis?
Deja ne, atsiskaitymas vyksta tik grynaisiais pinigais.

Ar galima su savimi pasiimti gyvūnus? (šunį, katę ir pan.)
Galima. Bet butina turėti maišelį fekalijoms.

Ar vieni vaikai gali vaikščioti po labirintą?
Vaikai iki 14 metų į labirintą įeiti gali tik lydimi tėvų.

Ar į labirintą galima įsinešti gėrimų, užkandžių?
Taip, bet šiukšles prašome mesti į šiukšledėžę.

Ar kukurūzų labirintas veikia blogu oru?
Esant blogam orui reiktų pasiteirauti telefonu +370 652 19991.